Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy
Osobom Niepełnosprawnym

„Wszystko co robimy,
wpływa na życie innych.”

Nicolas Cage

III integracyjny spływ kajakowy

III Integracyjny Spływ Kajakowy to cykliczne przedsięwzięcie organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Siedlisko".  Założenie jest proste: grupa wolontariuszy oraz niepełnosprawni intelektualnie podopieczni organizacji wspólnie spędzają aktywnie czas w trakcie spływu rzeką Małą Panwią. Istotne jest także to, że łączymy w pary osoby z wyżej wymienionych grup. I tak dzięki temu osoby ze znaczną i głęboką niepełnosprawnością intelektualną mogą w ogóle uczestniczyć w spływie, a osoby lepiej funkcjonujące mogą uczyć się nowych umiejętności. Dla jednych, jak i drugich jest to wyjątkowa szansa na naukę współdziałania i  funkcjonowania w pełnej integracji. Od samego początku zapraszamy do udziału w spływie osoby wywodzące się z różnych grup społecznych. Dzięki temu wolontariusze spływu są różnorodni i kolorowi, co nadaje wydarzeniu wyjątkowości.

W trakcie 3 edycji imprezy gościliśmy ludzi rożnych profesji i zainteresowań, co w istotny sposób podniosło rangę wydarzenia. Zawsze cieszymy się, gdy w spływie uczestniczą młodzi ludzie, w życiu naszych podopiecznych ich obecność jest niezwykle ważna. Równie istotne dla niepełnosprawnej młodzieży jest spotkanie z mieszkańcami okolic Zawadzkiego, gdyż ułatwia to budowanie dłuższych i efektywniejszych relacji interpersonalnych oraz dookreśla ich funkcjonowanie w bliższym otoczeniu. Ważnym dla organizacji elementem jest włączanie w wydarzenie wpływowych ludzi. Poprzez to, chcemy zaprezentować im kierunek koniecznych zmian w polityce społecznej tej dużej i małej. W III Integracyjnym Spływie uczestniczyli wolontariusze: młodzież, sąsiedzi naszych podopiecznych, okoliczny przedsiębiorcy oraz Posłanka Janina Okrągły, Poseł Adam Kępiński, Wicemarszałek Tomasz Kostuś, przedstawiciel Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Strzelcach Op, przewodniczący Rady Miejskiej w Kolonowskiem, Burmistrz Miasta i Gminy w Kolonowskiem, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Zawadzkiem, przedstawiciel Nadleśnictwa Zawadzkie oraz dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Zawadzkiem. Niezmiernie miło było widzieć na spływie redaktorkę TVP Opole panią Małgorzatę Kornagę wraz z mężem : )

Listy gratulacyjne przesłali nam Poseł Ryszard Galla oraz Wicemarszałek Roman Kolek, którzy z przyczyn osobistych nie mogli wziąć udziału w imprezie. Telefoniczne pozdrowienia przekazał także Wicestarosta Strzelecki pan Waldemar Gaida, którego zatrzymały inne obowiązki.

Łączna ilość uczestników tegorocznego spływu: 71 osób

W załączeniu zdjęcia w kolejności: 1. Poseł Adam Kępiński z Mateuszem i Edwardem 2. Wicemarszałek Tomasz Kostuś, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kolonowskiem pan Franciszek Klimas oraz Marcin 3. Posłanka Janina Okrągły oraz Anna Bujmiła Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Zawadzkiem 4.Wolontariusz p. Darek Kłys z Danielem 5. Wolontariusz p. Helena Piaskowska z Bartkiem 6. Burmistrz Miasta i Gminy Kolonowskie p. Norbert Koston z Dawidem